18 Mart Çanakkaler Zaferi İle İlgili Kompozisyonlar

18-mart-canakkale-zaferi-resimleri-3

18 Mart İle İlgili Kompozisyonlar, 18 Mart Kompozisyon Örnekleri, 18 Mart Kompozisyon Kısa, 18 Mart Kompozisyon Yarışması

18 Mart Çanakkaler Zaferi ile ilgili kompozisyonlar bu başlık altında paylaşılacaktır. Çeşitli kompozisyonları buradan bulabilirsiniz.

Çanakkale Kompzisyonları – Çanakkale

Çanakkale bu milletin bir bütün olarak bütün dünyaya meydan okuduğu ve bu milletin bir ulus olarak cihan devletlerinin bütününe ne kadar bağımsızlık için neler vereceğinin katınıtı olarak görülmektedir.

Çanakkale Türkiye Cumhuriyetinin bütün dünyaya karşı tek yumruk olarak harp ettiğimiz en güzel destanların yazıldığı zaferimizdir. Bu zaferi elde edebilmek için kadın çocuk yaşlı demeden herkesin koca bir kayanın altına elini koyarak kazandığımız zaferdir. Bu zafer bizim bu cennet vatanın bütün karış karış her toprağını kanımızla kazandığımız, uğruna gencecik fidanları şehit verdiğimiz bağımsızlık örneğimizdir. Mustafa Kemal Atatürk ün önderliğinde Yüce Rabbimizin izniyle ve yardımlarıyla iman dolu şehitlerimiz döktükleri kanlar ile bir lokma ekmek kimiz zaman aç kalmış şehitlerimiz bize ve gelecek nesillerimize hediyesi olan bu vatanı bahş etmişlerdir.

İşte bu kutsal olan vatanımızı bizimde atalarımız gibi her karışı için düşmana karşı günü geldiğinde korumamız ve kollamamız gerektiğinin asla aklımızdan çıkarmamamız gerekmektedir.

AŞAĞIDAKİ SAYFALARDAN DİĞER KOMPOZİSYONLARA DA BAKABİLİRSİNİZ.

25 Yorum Var

 1. nazlı
  • Maviş
 2. serhat akkuş
 3. Fatma Zehra
 4. Gökçe
  • BİRSEN MELİS ÖZTÜRK
  • oguzhan
  • Esin
 5. Melih
 6. Rozelin
 7. BİRSEN MELİS ÖZTÜRK
 8. Tuana eray
 9. Büşra
 10. meryem ertürk
 11. sevgi
 12. sevgi
  • Elasu
 13. Dilşan
 14. Zeynep
 15. Maviş
 16. KIMSESIZ SUCUK
 17. Aleyna
 18. Nisan
 19. hazal naz
 20. Esra

Yorum Bırak...