29 Ekim İle İlgili Kompozisyonlar

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim İle İlgili Kompozisyonlar, 29 Ekim Kompozisyon Örnekleri, 29 Ekim Kompozisyon Kısa, 29 Ekim Kompozisyon Yarışması

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kompozisyonlar bu başlık altında paylaşılacaktır. Çeşitli kompozisyonları buradan bulabilirsiniz.

Cumhuriyet Bayramı

Cumhuriyet demek bağımsızlık demek,halkın kendini yönetmesi demek,Mustafa Kemal Atatürk demektir.Cumhuriyet Bayramı her sene kutlanırken tüm aziz şehitler anılmaktadır.Bu devlet onların aziz hatıraları ile inşaa edilmiştir.
Padişahlık sisteminden demokrasiye geçiş ancak Cumhuriyetin ilanı ile olmuştur.29 Ekim 1923 tarihinde yepyeni bir sayfa açılmış,Türk halkı özgürleşmiştir.Atatürk ve silah arkadaşları ile yapılan Kurtuluş Savaşı artık bir var olma mücadelesidi idi.Bu mücadeleden başarı ile çıkılmış ve Türk halkının esaretine son verilmiştir.Cumhuriyetin ilanı ile insanlar artık kendi yöneticilerini seçiyor,yönetimde söz sahibi olabiliyorlardı.Özgürlüklerin demokrasinin kapısı Cumhuriyet ile açılmış oldu.Bugün bu topraklar üzerinde rahat ve huzurlu bir şekilde yaşıyor isek, her vatandaş eşit ise, bunda Cumhuriyet ve Atatürk imzası vardır.
Cumhuriyet bizlerin ve gelecek nesillerin temel taşını oluşturmaktadır.Yarınlara umut ile bakabiliyorsak,planlar yapabiliyor,kimse bizlere zorla bir şeyler yaptıramıyor ise,bu Cumhuriyettir.Kutlu olsun..

AŞAĞIDAKİ SAYFALARDAN DİĞER KOMPOZİSYONLARA DA BAKABİLİRSİNİZ.

Tags:

19 Yorum Var

 1. rekr
 2. Abdullah
 3. SEZEN MERİÇLİ
  • .......jaan
  • Jikook Real
  • Melek
 4. Hayrunnisa
 5. Misafir
 6. Nusret
 7. Ali
 8. Memo
 9. Atilla
 10. Atilla
 11. gizemli kiz
 12. gizemli kiz
 13. ufuk kose
 14. Glory FLOWER
 15. amine
 16. napçan ismimi

Yorum Bırak...